Jest 26 medal dla zawodników okręgu opolskiego w kończącym się sezonie 2020! W Mistrzostwach Polski w Maratonie swój wielki sukces odniósł zawodnik KOTWICY Brzeg - Kamil Karbowiak. 25-letni żołnierz zawodowy, podopieczny Henryka Szosta, rekordzisty kraju w biegu maratońskim, zdobył podczas zawodów rozgrywanych w Oleśnie, swój drugi medal w tym sezonie. Po złocie w biegu na 10 km na szosie, w Oleśnie Kamil zdobył brąz. Jego wynik 2:15:06, jest jego rekordem życiowym. Kamil Karbowiak liczył na wynik lepszy. Spodziewał się nawet minimum olimpijskiego, tak samo jak jego najgroźniejsi rywale. Nie udała się ta sztuka nikomu. Mistrz kraju Kamil Jastrzębski SKB Kraśnik uzyskał wynik 2:12:58, a wicemistrz – Adam Nowicki z MKL Szczecin ukończył bieg z wynikiem 2:13:45.

W kategorii kobiet miejsca na podium wywalczyły:

1 miejsce - Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn ) - 2:30:47

2 miejsce - Anna Brzezińska (MKL Toruń) - 2:35:20

3 miejsce - Anna Bańkowska (KS Podlasie Białystok) - 2:37:56

Marzenia o olimpijskim minimum, najlepsi będą musieli przenieść na wiosnę.

Bardzo dobry występ zaliczył reprezentant AZS KU Politechniki Opolskiej Opole Bartłomiej Stajniak, który zajął siódme miejsce uzyskując wynik 2:30:40, będący jego nową "życiówką".

Wszyscy startujący narzekali na silne podmuchy wiatru oraz dość pofałdowaną trasę - czynniki uniemożliwiające uzyskanie bardziej wartościowych rezultatów. Byli jednak zgodni, że zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym.