Kolejne zawody rangi mistrzostw Polski za nami. Miło nam donieść o kolejnych zdobyczach medalowych dla Opolszczyzny. Zeszły rok był rekordowym, pod względem zdobytych medali przez naszych reprezentantów. Było ich (medali) aż 27. Na dzień dzisiejszy, przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego mamy ich już 12. Czyżby kolejny rekordowy sezon? Dlaczego nie?
Miłą niespodziankę sprawił nam Szymon Dorożyński. Zawodnik rodem z Namysłowa, a od kilku już lat reprezentant opolskiego AZS, świetnie wystąpił w Goleniowie, gdzie rozegrano Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000m. Podopieczny trenera Adama Draczyńskiego, przygotował na te zawody życiową formę. Biegł w zaplanowanym tempie, zachowując dystans do prowadzących z Krystianem Zalewskim na czele. "Szyna" - bo tak nazywają go koledzy, zachował sporo siły na finisz, co pozwoliło mu po 7 latach poprawić rekord życiowy. Wynik jaki uzyskał - 29:32,51 jest o blisko pół minuty lepszy od dotychczasowej " życiówki” z roku 2014 i jednocześnie wspaniałym prognostykiem na nadchodzący sezon.  Nasz medalista nie był w Goleniowie odosobniony. Przyjechali wspólnie z nim jego klubowi koledzy, by zawalczyć o medal w klasyfikacji drużynowej. Zamierzony cel osiągnięto. AZS KU Politechniki Opolskiej zajął w klasyfikacji drużynowej mężczyzn trzecie miejsce i zdobył brązowy medal mistrzostw. 

    

    

Oto miejsca i rezultaty pozostałych zawodników opolskiego klubu: 

Bartek Stajniak     31:40,80 PB (36)

Damian Dyduch    32:07, 38  (44)

Przemek Chatys   32:31,72 PB  (50)

Jacek Sobas.        33:17,25 (60)

Bieg ukończyło 91 zawodników.

    

    

Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że w kategorii panów zwyciężył Krystian Zalewski   29:06,36

przed Patrykiem Kozłowskim 29:22,71

a w kategorii pań Sylwia Indeks  33:24,16

przed Renatą Paszkowską 33:25,67 oraz

Renatą Pliś 33:26,06

Teraz czekamy na dobre wieści  o opolanach z aren lekkoatletycznych w całym kraju oraz z naszego Stadionu im.Opolskich Olimpijczyków, gdzie lekkoatletyczne zawody odbywać się będą przez 4 kolejne weekendy mają.

Życzymy wszystkim olimpijskiej formy!

                                                                                                                                                                                    Jan Macjon