Do 23 medali mistrzostw Polski, wzrósł dorobek Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki w olimpijskim 2021roku, po rozegranym w Lublinie championacie juniorów (U20).

Swoją bezwzględną dominację w biegu na dystansie 1500 m potwierdził Filip Rak. Zawodnik trenera Jacka Dziuby, kolejny raz profesjonalnie rozegrał swój bieg, po następny tytuł mistrzowski. Na czoło wyszedł na 200 m przed metą i zrobił to z takim impetem, że rywale nie mieli szans zareagować. Wynik jaki uzyskał zawodnik AZS KU PO - 3:49,19  nie powala na kolana, ale trzeba wiedzieć, że była to typowa walka o medale. Filip będzie miał wyjątkowo pracowite wakacje. W połowie lipca uda się wraz z reprezentacją kraju na Mistrzostwa Europy do Tallina, a w sierpniu stanie w szranki z najlepszymi juniorami globu podczas Mistrzostw Świata w stolicy Kenii - Nairobi. Mamy nadzieję na dobre wieści z tych aren.

 

Bardzo dobry występ zaliczył zawodnik Chemika Kędzierzyn-Koźle i podopieczny trenera Adama Domina. Jakub Korejba bo o nim mowa, zdobył dwa brązowe medale - w dysku za wynik 53,64 oraz w kuli z rezultatem 16,58.

On również otrzymał powołanie do reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy i będziemy mu kibicować w stolicy Estonii.

Czwarty medal dla barw Opolszczyzny i kolejny w dorobku AZS KU Politechniki Opolskiej wywalczył w biegu na dystansie 400m ppł. Aleks Stokłosa (trener Jacek Dziuba). Wynik 54,01 jest jego nowym rekordem życiowym, a brązowy medal, największym dotychczas sukcesem w karierze.

Aleks wraz z kolegami klubowymi z AZS - Samborem Głowackim, Januszem Augustyniakiem i Jakubem Kijakiem zajęli piąte miejsce w sztafecie 4x400m. To również duży sukces.

Punktowane miejsca wśród 16 najlepszych zawodników w konkurencji, zajęli ponadto:

- Wojciech Sierakowski (MMKS Kędzierzyn-Koźle) – 5 miejsce w skoku w dal 6,69 (PB) oraz 10 miejsce w trójskoku 12,71 - trener Andrzej Sączko.

- Igor Fiala (LUKS Namysłów) – 5 miejsce w skoku wzwyż  197 - trener Leszek Głowacki.

- Klaudia Kronburg (AZS KU PO) – 9 miejsce w skoku wzwyż 164 - trener Krzysztof Plaskota.

- Sambor Głowacki (AZS KU PO) – 10 miejsce w biegu na 400m ppł. 57,03 - trener Cyprian Jasiński

- Julian Ludwig (LUKS MGOKSiR Korfantów) – 10 miejsce w rzucie młotem 55,07 - trener Mariusz Żabiński.

- Michael Rogożyński - (LUKS MGOKSiR Korfantów) – 14 miejsce w rzucie młotem 47,55 - trener Stefan Osiewacz.

- Sebastian Dyl (LUKS MGOKSiR Korfantów) – 15 miejsce w rzucie młotem 46,93 - trener Mariusz Żabiński.

W najbliższym czasie emocjonować się będziemy Mistrzostwami Europy Juniorów w Tallinie, ściskając kciuki za dobre występy Filipa Raka oraz Jakuba Korejby. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w konkurencjach lekkoatletycznych będziemy mieli także dwójkę naszych reprezentantów - Dawida Tomalę w chodzie oraz Bartłomieja Stója w rzucie dyskiem. Już dziś życzymy im powodzenia i satysfakcjonujących wyników.

                                                                                                                                                                 Jan Macjon