W sobotę 7 kwietnia 2018 roku zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych.
Zawody w Korfantowie zgromadziły na starcie ponad 300 zawodniczek i zawodników z 10 klubów z województwa opolskiego. Na bardzo dobrze przygotowanych trasach korfantowskiego parku, przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowały zarówno dzieci trenujące w programie Lekkoatletyka dla każdego!, jak i zawodnicy w starszych kategoriach wiekowych. 

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

600 m Dziewcząt - Rocznik 2007 i młodsze

1. Zuzanna Hoc – MULKS Juvenia Głuchołazy

2. Ewelina Sobczyk – LZS Zawisza Stara Kuźnia

3. Martyna Polak – LZS KL Kotwica Brzeg

600 m Chłopców - Rocznik 2007

1. Hubert Kulpa – LUKS MGOKSiR Korfantów

2. Paskal Kansy – LZS Zawisza Stara Kuźnia

3. Franek Danków – AZS KU Politechniki Opolskiej Opole

600 m Dziewcząt - Rocznik 2006

1. Maja Ziółkowska – LUKS Podium Kup

2. Klaudia Bąbelewska – LZS KL Kotwica Brzeg

3. Natalia Jońska – LZS KL Kotwica Brzeg

600 m Chłopców - Rocznik 2006

1. Jakub Zachara – MULKS Juvenia Głuchołazy

2. Jakub Stanisławczyk – MUKS Gim 2 Nysa

3. Adam Pancylejko – UKS MOS Opole

600 m Dziewcząt - Rocznik 2005

1. Marta Wojtas – UKS MOS Opole

2. Paulina Nicpoń  – LZS KL Kotwica Brzeg

3. Natalia Raczkowska  – UKS MOS Opole

600 m Chłopców - Rocznik 2005

1. Maciej Kiedrzyński – LUKS Namysłów

2. Maciej Michalak – LZS KL Kotwica Brzeg

3. Jakub Kasperek – AZS KU Politechniki Opolskiej Opole

1000 m Młodziczek - Rocznik 2003-2004 

1. Natalia Bentka  – MUKS Gim 2 Nysa

2. Wiktoria Niewiedział – LUKS MGOKSiR Korfantów

3. Agnieszka Dudek – MUKS Gim 2 Nysa

1000 m Młodzików - Rocznik 2003-2004

1. Filip Rak – LUKS Podium Kup

2. Nikodem Jacheć – LZS KL Kotwica Brzeg

3. Aleksander Czajka  – AZS KU Politechniki Opolskiej Opole

2000 m Juniorek młodszych - Rocznik 2001-2002

1. Nina Barcik – MUKS Gim 2 Nysa

2. Martyna Tarnowska  – MUKS Gim 2 Nysa

3. Alicja Zaklukiewicz – MUKS Gim 2 Nysa

2000 m Juniorów młodszych - Rocznik 2001-2002

1. Jakub Nalepa – MULKS Juvenia Głuchołazy

2. Bartłomiej Furmański – LUKS Namysłów

3. Dawid Plata – LUKS MGOKSiR Korfantów

2000 m Juniorek - Rocznik 1999-2000

1. Natalia Siedlecka – LUKS MGOKSiR Korfantów

2. Dominika Kowalska – AZS KU Politechniki Opolskiej Opole

3. Aleksandra Lach – AZS KU Politechniki Opolskiej Opole

3000 m Juniorów - Rocznik  1999-2000

1. Paweł Krawczuk – LUKS MGOKSiR Korfantów

2. Daniel Czak – LZS KL Kotwica Brzeg

3. Szymczyk Kacper – MULKS Juvenia Głuchołazy

2000 m Seniorek - Rocznik 1998 i starsze

1. Barbara Niewiedział  – LUKS MGOKSiR Korfantów

2. Sylwia Pietroczuk – LZS KL Kotwica Brzeg

3. Daria Ranecka – AZS KU Politechniki Opolskiej Opole

3000 m Seniorów - Rocznik 1998 i starsi

1. Damian Brzoska – AZS KU Politechniki Opolskiej Opole

2. Rafał Jurczyński  – AZS KU Politechniki Opolskiej Opole

3. Mateusz Łabys – LZS KL Kotwica Brzeg

W załączeniu komunikat końcowy zawodów: 
Komunikat końcowy Mistrzostw Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych - Korfantów 07.04.2018 r.

                                                                                                                                                                                   Opolski Związek
                                                                                                                                                                                   Lekkiej Atletyki