W- CE MISTRZOSTWO POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE

DLA GIMNAZJALISTÓW Z KOZIELSKIEJ JEDYNKI

Czwarty z rzędu medal w Finale Krajowym 2014 SREBRO , 2015 ZŁOTO, 2016 SREBRO

W Białymstoku 17.06.2016 odbył się Krajowy Finał Gimnazjady w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja chłopców Publicznego Gimnazjum Nr1 z Kędzierzyna-Koźla zajęła drużynowo 2 miejsce. Zespół prowadzony przez Andrzeja Saczko zdobył 1855 pkt wielobojowych. Pierwsze miejsce zajęło MGS z Aleksandrowa Łódzkiego 2050 pkt, na trzecim miejscu uplasowało się GMS 1 z Gorzowa Wielkopolskiego 1854 pkt. To był dziewiąty z rzędu udział jedynki w Finale Krajowym. Od kilku lat PG1 w Kędzierzynie-Koźlu należy do ścisłej czołówki krajowej gimnazjów w lekkoatletyce. Indywidualnie w zawodach 1 miejsce w biegu na 110m p/pł zajął Kevin Gołombek uzyskując bardzo dobry wynik 14.96 s. co okazało się najlepszym wynikiem zawodów wg tabel wielobojowych w kategorii chłopców tj 197 pkt, 1 miejsce w pchnięciu kulą zdobył Kacper Ochocki 11.83 m. Sztafeta jedynki po bardzo dobrym biegu zdobyła 2 miejsce i poraz drugi w tym sezonie poprawiła rekord szkoły 45.24s./Skomski Bartosz ,Kocot Mateusz, Gołombek Kevin, Karol Kornaś. 2 miejsce w skoku wzwyż zajął Mateusz Kocot 1.79 m , 3 miejsce w rzucie dyskiem zajął Dominik Urbańczyk ,uzyskał 43.13 m