Komunikat końcowy OOM, Warszawa 04-06.08.2017r..pdf

Punktacja OOM, Warszawa 04-06.08.2017r..pdf

W dniach 4-6 sierpnia w Warszawie odbyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski U18 (juniorów młodszych). W tych zawodach wystartowała 16 osobowa reprezentacja województwa opolskiego.
Trójka naszych sportowców wywalczyła medale. Na najwyższym podium stanął Jakub Bujak z MMKS Kędzierzyn-Koźle. Podopieczny trenera Andrzeja Saczko wygrał konkurs skoku wzwyż mężczyzn z wynikiem 198 cm. W siedmioboju z dorobkiem 4606 pkt, brązowy
medal zdobyła Alicja Dolińska (AZS KU Politechniki Opolskiej) – podopieczna trenera Ryszarda Marcinowa. Natomiast rzucie oszczepem Marek Mucha (AZS KU Politechniki Opolskiej), trenowany przez Krzysztofa Ziembę, również zajął trzecie miejsce z wynikiem 65.71 m. Zawodnicy z naszego województwa zdobyli łącznie 77 pkt, co dało w końcowej klasyfikacji 14 miejsce.