Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że dniu 27 października 2018 roku w wieku 93 lat zmarł Pan Wojciech Dereziński, wielki pasjonat i bardzo zasłużony trener dla opolskiej lekkoatletyki.

Dr Wojciech Dereziński urodził się 25 marca 1925 roku w Wągrowcu. Z Opolszczyzną był związany od 1953 roku, gdzie po studiach rozpoczął pracę w szkole. Jednocześnie pracował w Zrywie Opole jako trener w sekcji LA. Następnie podjął pracę w Odrze Opole, jednak największe sukcesy trenerskie święcił w Chemiku Kędzierzyn-Koźle, gdzie wychował wielu medalistów i rekordzistów kraju. Wśród najbardziej utytułowanych jego zawodników należy wymienić: Helmuta Kriegera – pchnięcie kulą, Marka Majkrzaka – rzut dyskiem, Edwarda Gładysza – pchnięcie kulą i rzut dyskiem, Juliusza Czerwa – rzut dyskiem, Witolda Lipowskiego – rzut młotem.
            Jego kariera zawodowa związana była z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Opolu, gdzie założył Studium Wychowania Fizycznego oraz sekcję lekkoatletyczną przy miejscowym AZS. Naukowo zajmował się fizjologią sportu. Efektem jego badań był doktorat obroniony w Instytucie Kultury Fizycznej w Warszawie. W kręgu jego zainteresowań znajdowały się również takie dziedziny jak historia kultury fizycznej, teoria sportu, a także psychologia sportu. Polski Związek Lekkiej Atletyki  w 2004 roku za zasługi i osiągnięcia dla „królowej sportu” uhonorował dr Wojciecha Derezińskiego odznaką „Zasłużonego trenera lekkiej atletyki”.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę 3 listopada o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym w Pokoju.

Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego Pana Wojciecha Derezińskiego i składamy wyrazy głębokiego współczucia najbliżej rodzinie. 
Cześć jego pamięci.

                                                                                                                                                       Opolski Związek
                                                                                                                                                        Lekkiej Atletyki