W dniach 5 – 6 września w Białej Podlaskiej odbywały się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w kategorii U23 (młodzieżowcy).

Reprezentanci Opolszczyzny wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na tych zawodach. W roli głównej w naszej ekipie wystąpił niespełna dwudziestoletni Jakub Bujak – wychowanek MMKS-u Kędzierzyn Koźle, a obecnie zawodnik KU AZS Politechniki Opolskiej. Podopieczny Andrzeja Saczki niespodziewanie zdobył srebrny medal na wysokich płotkach, którymi zajmuje się od niedawna. W eliminacjach Kuba poprawił wyraźnie swój rekord życiowy (14,36s), by w finale jeszcze bardziej go wyśrubować (14,26s) i ulec jedynie Krzysztofowi Kilianowi z AZS Warszawa. Kuba opromieniony srebrem dorzucił jeszcze do swojego dorobku brąz zdobyty niejako planowo, w swojej koronnej (do niedawna?) konkurencji – skoku wzwyż. Do medalu wystarczyła mu wysokość 202cm.

     

IV m. w skoku o tyczce zajęła Aleksandra Lach zawodniczka KU AZS Politechniki Opolskiej, która wyrównała swój rekord życiowy, skacząc na wysokość 320cm. Olą opiekuje się trener Krzysztof Ziemba.

VI m. w biegu na 400 m ppł. wywalczył Dawid Buck, wynikiem 55,08 s, który niestety jest dość odległym od jego życiówki. Dawid jest również zawodnikiem opolskiego AZS-u a jego trenerem jest również Krzysztof Ziemba.

Gratulacje dla zawodników i ich trenerów!

Jan Macjon