Gdy wydawało się, że limit sukcesów opolskich lekkoatletów, w wyjątkowym pod względem osiągnięć sezonie 2020 został już wyczerpany, dotarła do nas bardzo radosna wiadomość z Poznania. 

W odbywających się na torze POZNAŃ  Mistrzostwach Polski w biegu na dystansie 10km (szosa), reprezentant Opolszczyzny, zawodnik KOTWICY Brzeg - Kamil Karbowiak, w dniu ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, stanął na najwyższym stopniu podium. 

 

Kamil jest 25 - latkiem, który już od kilku lat aspiruje do absolutnej  czołówki w polskich biegach długich. Na jego koncie jest już kilka spektakularnych sukcesów. Więc "złoto" w Poznaniu nie było sensacją. Kamil przez cały czas biegł w czołówce, w tempie ok. 3min./km. Rywali ubywało wraz z dystansem. Na 

2 km przed metą Kamil przyspieszył i samotnie osiągnął metę. Wynik 29:14 - jest jego nowym rekordem życiowym.

Na zawody do Poznania zawodnik KOTWICY Brzeg, przyjechał wprost z obozu przygotowawczego do maratonu, który miał się odbyć 6.12. w Dębnie. Zawody zostały niestety odwołane i Kamil swoje plany osiągnięcia minimum olimpijskiego będzie musiał odłożyć w czasie. Od roku trenerem Kamila Korbowiaka jest Henryk Szost - właściciel najlepszego w Polsce wyniku w biegu maratońskim. Nie będziemy mieli nic przeciwko temu by uczeń przerósł mistrza.

                                                                                                                           Jan Macjon