Piękna, można by powiedzieć, lekkoatletyczna pogoda towarzyszyła uczestnikom kolejnej odsłony zmagań na Stadionie Opolskich Olimpijczyków. Zawodników i trenerów powitała Wiceprzewodnicząca ZW LZS w Opolu, Pani Anna Kocińska-Scholz, otwierając zawody i życząc uczestnikom udanych startów, a trenerom satysfakcji z postawy swoich podopiecznych.
I znów sypnęło dobrymi wynikami. W obawie by relacja nie pokryła się z komunikatem z zawodów, ograniczymy się do wyróżnienia wyników na poziomie  I klasy sportowej.
Oto one:
Nasz aktualny medalista mistrzostw Polski seniorów w wieloboju, zawodnik AZS KU Politechniki Opolskiej, Jacek Chochorowski wystartował w trzech konkurencjach, a w dwóch uzyskał normy wynikowe na I klasę sportową. W biegu na 110m p.pł.- 15,00 a w skoku w dal 7,29 (konkurencja skoku w dal stała na wysokim poziomie - trzech zawodników skakało wyraźnie powyżej 7 metrów).Wynik" Chochora" w biegu płotkarskim klasyfikuje go na drugim miejscu w kraju. Liderem rankingu jest inny zawodnik AZS-u - Jakub Bujak (14,73. w Karpaczu).
Świetnie zaprezentowali się Dawid Buck oraz Robin Biliński w biegu na dystansie 400m ppł. Obaj uzyskali rekordy życiowe - odpowiednio- 52,92 i 53,84. Wyniki te dają zawodnikom AZS KU Politechniki Opolskiej, drugie i trzecie miejsce w tabelach krajowych w kategorii młodzieżowca.
Jakub Korejba (LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle) wynikiem 16,73 w pchnięciu kulą juniorów (6kg) awansował na drugie miejsce w rankingu krajowym. W konkurencji rzutu dyskiem Kuba osiągnął 52,35, ale pamiętamy, że w poprzednich zawodach rzucił ponad trzy metry dalej, uzyskując wskaźnik na wynikowy na mistrzostwa Europy.
Jakub Buchwald (AZS KU Politechniki Opolskiej) ustanowił dwie bardzo wartościowe "życiówki". W dysku wynik 53,69 daje mu drugie miejsce w krajowych tabelach juniorów młodszych. 18,38 w pchnięciu kulą (5kg) jest nowym rekordem województwa i pozwala Kubie na liderowanie w tej konkurencji. Jego przewaga nad wiceliderem wynosi ponad metr.
Kapitalnie zaprezentowała się na skoczni wzwyż Katarzyna Kokot (AZS KU Politechniki Opolskiej). Katarzyna właśnie zakończyła pobyt na obozie kadry. Startowała niemal z marszu. Skakała jak natchniona. Pobiła swój rekord życiowy i oraz rekord województwa juniorek młodszych, osiągając 177 cm. Rekord ten czekał na pobicie 48 lat (poprzedni rekord  - 176 Grażyny Jarząb - Chemik Kędzierzyn-Koźle). Katarzyna jest liderką rankingu krajowego i znajdzie się w pierwszej dziesiątce RANKINGU ŚWIATOWEGO.

    

    

    

    

    

    

Opolanie startowali także na innych stadionach kraju. Filip Rak w Warszawie wygrał bieg na 800m z czasem 1:49,48. Ten świetny wynik jest lepszy od rekordu województwa juniorów młodszych i jednocześnie juniorów, które należały dotąd do Patryka Wróbla (MULKS Juvenia Głuchołazy). Filip uzyskał też minimum na mistrzostwa Europy.
Aleksandra Lach startowała w konkursie skoku o tyczce w Karpaczu. Wyrównała swoją życiówkę, skacząc 3,30 i wypełniła normę na I klasę sportową.
Bartłomiej Stój także startował w stolicy. W konkursie rzutu dyskiem osiągnął wynik 60,81. To trzeci wynik w kraju wśród seniorów i wypełnienie normy na klasę mistrzowską. Nasz mistrz nie będzie jednak osiadał na laurach. Jego cel to kwalifikacja olimpijska, która jest w jego zasięgu. Będziemy trzymać kciuki!

Czekając na kolejne wieści z lekkoatletycznych aren, zapraszamy na zaplanowane na 22 maja Mistrzostwa Województwa Młodzików. Na Stadionie Opolskich Olimpijczyków nie zabraknie emocji.

Komunkat końcowy zawodów:                                                                                          

                                                                                                                                                                                             Jan Macjon