Do 13 medali opolskich lekkoatletów, zdobytych w bieżącym roku, w imprezach rangi mistrzostw kraju, uczestnicy Mistrzostw Polski w  Wielobojach i Sztafetach dorzucili kolejne cztery.

Kapitalnie spisała para - Mirela Wesołowska i Rafał Jurczyński jako sztafeta mix 2x2x400m. Nasi seniorzy i liderzy ekipy AZS - u KU Politechniki Opolskiej, prowadząc od startu do mety zdobyli złoty medal i i tytuł mistrzów Polski z czasem 3:54,21. Uzyskali  dużą przewagę nad rywalami (prawie 2 sek. nad srebrnymi medalistami). To była dobra inspiracja dla pozostałych naszych reprezentantów.

Maja Kleszno - młodziczka opolskiego AZS-u była faworytką do "złota" i pokładanych nadziei nie zawiodła. W pięcioboju nie zdarzyła się jej żadna wpadka i pewnie zwyciężyła w punktacji końcowej. Maja jest wielką nadzieją opolskiej lekkoatletyki. Jest bardzo wszechstronna i utalentowana. Jak na młodziczkę ma bardzo duże umiejętności, co jest zasługą jej trenerki Magdaleny Lach. Maja uzyskała w pięcioboju 3139 pkt.

Brązowy medal w kategorii juniorek zdobyła wychowanka głuchołaskiej Juvenii, od 2 lat zawodniczka AZS -u KU PO – Klaudia Kronburg. Mistrzostwa w Łodzi były jej siódmym czempionatem Polski i po raz siódmy sięgnęła po medal. Tym razem był to krążek brązowy. Klaudia z powodów zdrowotnych, pozbawiona była w tym roku szans na przepracowanie okresu przygotowawczego. Tylko to budziło niepokój co do wyniku. Nasza zawodniczka miała trzy bardzo groźne rywalki, więc teoretycznie mogłaby znaleźć się poza podium. Podjęła walkę bez kompleksów. Po zadawalających płotkach, rekordzie życiowym i zwycięstwie w skoku wzwyż (172cm), przyszłą wpadka w kuli, słaby bieg na 200m. Drugi dzień zmagań to średni występ w skoku w dal - wszystkie skoki sprzed belki. W tym momencie medal oddalił się znacznie. Na szczęście "życiówka" w oszczepie (ponad 36m) i ambitna pogoń w biegu na 800m, wywindowała Klaudię na trzecie miejsce. Aktualnym trenerem naszej wieloboistki jest, znający tą konkurencję od podszewki - Krzysztof Plaskota. Klaudia ma jeszcze szansę, pod warunkiem szczęśliwszego startu na MP w Wielobojach Seniorów, na wywalczenie nominacji na Mistrzostwa Europy Juniorów. W Łodzi zgromadziła 5046pkt. Trzymamy kciuki za lepszy wynik w Warszawie.

Kolejny medal brązowy dla Opolszczyzny wywalczył zawodnik Juvenii Głuchołazy i podopieczny trenera Pawła Pieroga. Kuba Zachara, bo o nim mowa, jest fantastycznym kandydatem na przyszłego mistrza dziesięcioboju. Jego pozycja w czołówce rywalizacji nie była zagrożona ani przez moment. Cały czas walczył o pełną pulę. W finałowym rozrachunku stracił do złotego medalisty zaledwie 55pkt., a uzbierał w pięcioboju wartościowy wynik 3023 pkt.

Sądząc po wynikach mistrzostw, możemy być spokojni o przyszłość naszych wielobojów. W zawodach reprezentowali nasze województwo także: Alicja Lach (12m. młodziczki),Karol Czernik (9m. młodzicy) i Ewelina Pancylejko (14m. juniorki) oraz sztafeta M 4x400m U23  - miejsce czwarte oraz Mix 4x400 U20 - miejsce szóste. Zawodnicy i sztafety reprezentowały AZS KU Politechniki Opolskiej.

                                                                                                                                        Jan Macjon