W piątek 01.10.2021 r. w Opolu odbyła się uroczystość otwarcia stadionu im. Opolskich Olimpijczyków po remoncie. Była to również okazja do uczczenia 70 rocznicy powstania Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki. W uroczystości na zaproszenie Janusza Trzepizura udział wzięli Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła, Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, Wiceprezes PZLA Zbigniew Polakowski oraz zaproszeni Olimpijczycy – Jacek Wszoła i Władysław Kozakiewicz. Gośćmi specjalnymi byli złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Tokio w biegu na 1500 m Pani Barbara Bieganowska-Zając oraz złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Tokio w chodzie na 50 km Pan Dawid Tomala.

Po oficjalnej ceremonii otwarcia rozpoczęły się zawody pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły pod nazwą „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Do zawodów zgłoszono 252 zawodników z 11 klubów z województwa opolskiego.

Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

K i M: indywidualne biegi eliminacyjne LDK - 40 m, 60 m (finał serie w/g czasów z biegu na 40 m), 600 m, 4x100 m mix (2K i 2M), 4x200 m mix (2K i 2M), wzwyż, w dal, kula, dysk.

Bardzo dobra pogoda sprzyjała rywalizacji zawodników. Zawody odbywały się późnym popołudniem, ostatnie konkurencje były rozgrywane przy sztucznym oświetleniu, które zostało przetestowane po oddaniu stadionu po remoncie.

Zawody zostały sfinansowane ze środków MSiT, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz PKN ORLEN.

Szeczegółowe informacje wynikach zawodów w zamieszczonym ponizej komunikacie końcowym:
Komunikat końcowy zawodów - 01.10.2021 r. Opole