W dniach 05-06 marca w Toruniu rozgrywane były 66 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Opolszczyznę reprezentowało pięciu zawodników AZS KU Politechniki Opolskiej - Katarzyna Kokot, Naama Berenstein, Jacek Chochorowski, Dawid Buck, Jakub Bujak oraz jeden zawodnik LUKS MGOKSiR Korfantów – Marcel Chodura.

W pierwszym dniu rywalizacji wystartowali Jacek Chochorowski w 7-boju, Dawid Buck w biegu na dystansie 400 m, Marcel Chodura w Biegu na 800 m oraz Naama Berenstein w skoku o tyczce. W biegu eliminacyjnym na 400 m w drugiej serii Dawid Buck dotarł na metę jako trzeci z czasem 48.66 s. Jednak nasz zawodnik popełnij błąd, następując na wewnętrzną linię toru, za co niestety został zdyskwalifikowany.

Kolejnym zawodnikiem startującym w pierwszym dniu zawodów był Marcel Chodura w biegu na dystansie 800 m. Zawodnik LUKS MGOKSiR Korfantów zawody ukończył na 14 miejscu ustanawiając wynikiem 1:55.19 s swój nowy rekord życiowy.

Sobotnią część zawodów zakończyła Naama Berenstein. W konkursie skoku o tyczce zdobyła ona brązowy medal z wynikiem 4.10 m, takim samym jak dwie pozostałe koleżanki z podium. Niestety nie udało się jej obronić złotego medalu z ubiegłego roku.

Drugiego dnia mistrzostw, do zmagań w ramach siedmioboju wrócił Jacek Chochorowski. Jednak z nadzieją oczekiwaliśmy startu Katarzyny Kokot, która wystąpiła w konkursie skoku wzwyż. Nasza zawodniczka, jako świeżo upieczona Mistrzyni Polski Juniorek z Rzeszowa, była w gronie faworytek do zdobycia medalu również w kategorii open. Oczekiwania się potwierdziły i podopieczna trenera Jacka Dziuby, sięgnęła po brązowy medal z wynikiem 1.74 m.

Następnie starcie biegu eliminacyjnego 60 m przez płotki stanął Jakub Bujak, w którym zajął 3 miejsce z czasem 7.97 s, co dało mu awans do finału. W finale Kuba wbiegł na metę z piątym czasem 7.93 s, co jednocześnie dało mu srebrny medal w kategorii U23.

Ostatnim akcentem dwudniowych zmagań naszych reprezentantów, był bieg na dystansie 1000 m wieloboistów, w którym to Jacek Chochorowski walczył o medal w 7-boju. Jacek ukończył bieg na drugim miejscu z czasem 2:54.24 s i w ostatecznym rozrachunku wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski z sumą 5330 punktów.

Nasi zawodnicy, a dokładnie zawodnicy AZS KU Politechniki Opolskiej zdobyli w sumie trzy medale (1 srebrny i 2 brązowe) zajmując 27 miejsce w klasyfikacji klubowej oraz jeden medal srebrny w kategorii U23.

 

    

    

    

     

                                                                                                                                                                      Fotografie: Maciej Róg

                                                                                           Opolski Związek

                                                                                            Lekkiej Atletyki