W piątek 25 marca 2022 roku przy wspaniałej słonecznej pogodzie, na pięknych i malowniczych trasach parku w Kędzierzynie-Koźlu została rozegrana pierwsza z czterech edycji Grand Prix Opolszczyzny w Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Imreza ta była jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Wojewódzkiego Zrzesznia LZS w Opolu w Biegach Przełajowych. Organizatorem pierwszej edycji zawodów był LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle, MOSiR Kędzierzyn-Koźle przy wsparciu Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe oraz Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Anna Kocińska-Schoz - Wiceprezes WZ LZS w Opolu, Janusz Trzepizur - Prezes OZLA, Ryszard Marcinów - Wiceprezes OZLA oraz Tomasz Radłowski - Dyrektor MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu. Kierownikiem zawodów był Pan Kazimierz Bodaszewski, a sędzią głównym zawodów był Tadeusz Rojewski.
Wszyskim młodym adeptom biegania, przyglądała się bacznie pochodząca z Brzegu nasza była znakomita lekkoatletka - Anna Brzezińska. W swojej bardzo bogatej karierze sportowej repezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie (1992) oraz w Atlancie (1996). Wielokrotnnie stawała na podium Mistrzostw Polski w biegach średnich i przełajowych, a także zdobyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w biegu na dystansie 3000 m. Była reprezentantka Juvenii Głuchołazy i Gwardii Opole postanowiła reklamować swoją osobą cykl zawodów Grand Prix Opolszczyzny w Biegach Przełajowych.

Zawody w Kędzierzynie-Koźlu zgromadziły na starcie ponad 200 uczestników z wielu klubów i szkół województwa opolskiego. Rywaliacja była bardzo zacięta, szczególnie w najmłodszych kategoriach wiekowych. Impreza sportowo jak i organizacyjnie stała na bardzo wysokim poziomie.

Wyniki poszczegónych biegów można zobaczyć w zamieszczonym poniżej komunikacie końcowym zawodów:
WYNIKI GRAND PRIX OPOLSZCZYZNY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH ORAZ OTWARTYCH MISTRZOSTW WZ LZS W OPOLU - 25.03.2022 r. Kędzierzyn-Koźle

    

    

    

    

    

    

    

   

                                                                                            Opolski Związek

                                                                                            Lekkiej Atletyki