W piątek 16 września 2022 r. na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków rozegrano Opolskie Eliminacje Zawodów "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Do zawodów zgłosiło się 461 zawodniczek i zawodników z roczników 2011 i 2012. Przybyłych gości oraz dzieci przywitał Prezes Opolskiego Związku Lekkiej Atletyki Pan Janusz Trzepizur. Swoją obecnością nasze zwody zaszczycili m.in. Prezydent Miasta Opola - Pan Arkadiusz Wiśniewski, Wicemarszałek Województwa Opolskiego - Pan Zbigniew Kubalańca. Delegatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki był Pan Marian Nowakowski. Na zawody do Opola przyjechało również wielu Olimpijczyków, wśród nich: Barabra Bieganowska-Zając, Anna Brzezińska, Anna Wielgosz, Jacek Wszoła, Dawid Tomala i Bartłomiej Bonk.
Po części oficjalnej do pracy zabrali się Olimpijczycy, którzy przeprowadzili wspólną rozgrzewkę dla wszystkich dzieci. Około godziny 11.20 rozpoczęły się starty w poszczególnych konkurencjach, czyli:

- bieg na dystansie 60 m,
- bieg na dystansie 300 m,
- skok w dal,
- skok wzwyż
- piłeczka palantowa.
Zawody były rozgrywane w formule dwuboju, czyli dzieci miały do wyboru start w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej.
Każdy uczestnik przed startem otrzymał pakiet, który był wyposażony w koszulkę, numer startowy oraz worek na trening.
Po zakończonych konkurencjach młodzi zawodnicy mogli sprawdzić jeszcze swoje umiejętności w Strefie Młodego Olimpijczyka.
Wszyscy uczestnicy mieli zapewniony posiłek regeneracyjny, napoje i owoce.
Zawody przebiegały bardzo sprawnie mimo niezbyt przychylnej pogody.
Padło wiele wartościowych wyników, a najlepszych 15 zawodników wśród dziewcząt i chłopców będzie reprezentować województwo opolskie na zawodach centralnych, które zostaną rozegrane w 1 października 2022 r. w Warszawie.

Ofcjalne wyniki zawodów: 
WYNIKI ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH "LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE" - Opole 16.09.2022 r.

     

    

    

    

                                                                                            Opolski Związek

                                                                                             Lekkiej Atletyki