11 listopada 2022 roku, w piątkowe świąteczne przedpołudnie, opolscy lekkoatleci zgromadzili się w brzeskim Parku Wolności na trzeciej już edycji Grand Prix Opolszczyzny w Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. W dniu 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Brzeg przywitał wszystkich uczestników zawodów bardzo ładną pogodą, jak na listopad. 
Na starcie stanęło prawie 200 zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. Organizatorem tej edycji był miejscowy Klub Lekkoatletyczny KOTWICA Brzeg wraz z Opolskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Kierownikiem zawodów był Prezes klubu Pan Roman Zok. Zadbał on o to, aby trasa biegu wiodła nie tylko urokliwymi alejkami parku, ale zawierała również trudniejsze odcinki crossowe i była na tyle selektywna, żeby wygrali najlepsi przełajowcy. Organizacyjnie imprezę wspierał Wiceprezes OZLA Pan Stanisław Rosiński. W trakcie zawodów biegaczom towarzyszyła olimpijka z Barcelony (1992) i Atlanty (1996) Pani Anna Brzezińska.
Poszczególne biegi rozgrywane były bardzo sprawnie pod względem organizacyjnym, a walka - podobnie jak w poprzednich edycjach - trwała do ostatnich metrów. Sportowo zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Wyniki poszczegónych biegów można zobaczyć w zamieszczonym poniżej komunikacie końcowym zawodów:
WYNIKI GRAND PRIX OPOLSZCZYZNY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - 11.11.2022 r. BRZEG

Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej po 3 edycjach Grand Prix Opolszczyzny w Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły:

Klasyfikacja indywidualna Grand Prix Opolszczyzny w Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły po 3 edycjach

Klasyfikacja drużynowa Grand Prix Opolszczyzny w Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły po 3 edycjach

    

    

B5    B6

B7    B8

B9    B10

B11    B12

B13    B14

B15    B16

                                                                                           Opolski Związek

                                                                                            Lekkiej Atletyki