2018-02-18

 OZLA
W przedostatni weekend lutego, tj. 17-18.02.2018 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Na starcie zawodów stanęła cała czołówka krajowa łącznie z reprezentantami na Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w marcu w Birmingham. Nie zabrakło również reprezentantów Opolszczyzny, którzy wywalczyli na tych mistrzostwach dwa medale. Wielką klasę na finiszowych metrach w biegu na dystansie 3000 m pokazała Barbara Niewiedział. Zawodniczka LUKS MGOKSiR Korfantów trenująca pod okiem trenera Mariusza Żabińskiego, zdecydowanie zdobyła złoty medal z czasem 9:23.94, pokonując rywalki Karolinę Gizę z Krakowa (9:29.51) oraz Aleksandrę Brzezińską z Torunia (9:31.07) - wielokrotne medalistki Mistrzostw Polski. 
Sporą niespodziankę sprawiła Paulina Wal, która w konkursie skoku wzwyż zameldowała się na drugim miejscu podium. Zawodniczka AZS KU Politechniki Opolskiej wynikiem 1.82 ustanowił nowy rekord życiowy.
Miejsca pozostałych zawodników:
7 miejsce w pięcioboju - Włochowicz Dominika - AZS KU Politechniki Opolskiej – 3390 pkt.
5 miejsce w trójskoku - Patryk Komar - AZS KU Politechniki Opolskiej – 15.13
5 miejsce w siedmioboju - Jacek Chochorowski - AZS KU Politechniki Opolskiej – 5155 pkt. (Jacek Chochorowski został sklasyfikowany na 3 miejscu w kategorii U23)
4 miejsce sztafeta 4x400 m MIX – Kupczak Aleksander, Ranecka Daria, Włochowicz Dominika, Jurczyński Rafał - AZS KU Politechniki Opolskiej – 3:49.06

                                                                                                                                                                                           Opolski Związek
                                                                                                                                                                                            Lekkiej Atletyki